Spotkanie autorskie z Mariuszem Borowiakiem

Szanowni Państwo !
Poniżej treść zaproszenia, które otrzymałem od p. Jerzego Osypiuka z NSK:

Uprzejmie zapraszam na
spotkanie autorskie z Mariuszem Borowiakiem

8 czerwca 2013 r. podczas uroczystości podsumowującej projekt Nekielskiego Stowarzyszenia Kulturalnego „Ślady pamięci. Wojtkowiaków służba ojczyźnie” gościliśmy w Nekli pisarza-marynistę p. Mariusza Borowiaka, który zdaniem redakcji „Fokus Historia” jest w tej chwili najwybitniejszym dziennikarzem historycznym, zajmującym się sprawami morskimi.
Portal historyczny „wwII.pl – II Wojna Światowa” napisał o nim […] jest znanym, a zdaniem niektórych publicystów także niezwykle kontrowersyjnym pisarzem i marynistą. Dał się poznać czytelnikom przede wszystkim jako wnikliwy i bezkompromisowy badacz dziejów Polskiej Marynarki Wojennej, konsekwentnie zmierzający do ujawnienia, niekiedy bardzo przykrych, spraw i tajemnic. Dlatego też bywa posądzany o obrazoburstwo i niszczenie narodowych świętości. Dzięki jego wysiłkom, w końcu można było przewartościować przynajmniej część oficjalnej polskiej historiografii.
Na podstawie jego książki „Westerplatte. W obronie prawdy” został zrealizowany film „Tajemnica Westerplatte” w reż. Pawła Chochlewa

W połowie sierpnia ukazała się na rynku księgarskim 18 książka Mariusza Borowiaka „Zabójcy U-Bootów. Bitwa o Atlantyk 1939 – 1945”. Ten fakt będzie okazją do bliższego poznania jego twórczości.
Zapraszam Państwa na spotkanie autorskie z p. Mariuszem Borowiakiem, które poprowadzi p. Tomasz Małecki z „Wiadomości Wrzesińskich”. Będzie okazja do zadania pytań dotyczących dotychczasowej twórczości, sposobu zdobywania materiałów historycznych, warsztatu pisarskiego i planów wydawniczych . Ponadto będzie możliwość nabycia w promocyjnej cenie książek, a także uzyskanie specjalnej dedykacji Autora.
Szczegóły na plakacie
plakat-Spotkanie-z-M.-Borowiakiem-nr.jpg

Serdecznie zapraszam,
Jerzy Osypiuk, NSK

Napisane przez: Sołtys

Komentowanie zakończone.

Calendar


« March 2020 »
Mo Tu We Th Fr Sa Su
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31