Siejemy ziarno, zbieramy plony…

Drodzy Rodzice młodych Nekielczan
Zapraszamy Was i Wasze Dzieci na kolejne spotkania w ramach naszego projektu – „Siejemy ziarno, zbieramy plony – kreatywne wspieranie rozwoju emocjonalnego dzieci i kompetencji rodzicielskich na wsi”. Można się już zapisywać na:

1. Spotkanie wyjazdowe w Instytucie Małego Dziecka w Poznaniu. Osoby prowadzące już znamy, to Magda Jankowska i Ania Piaskowska, które gościliśmy w naszym Klubiku. Tym razem jednak gośćmi będziemy my. Jesteśmy zaproszeni na zajęcia, podczas których, jak dawniej, będziemy cieszyć się wspólnym czasem z naszymi dziećmi, a dodatkowo będziemy mieli okazję poznać przestrzeń Instytutu, specjalnie – i wierzcie nam – wspaniale! zaaranżowaną z uwzględnieniem potrzeb małych dzieci. Zajęcia odbędą się w sobotę, 11 kwietnia o 11.00. Dojazd organizujecie we własnym zakresie ale zachęcamy do współpodróżowania. Jak tylko zbierzemy listę uczestników, udostępnimy ją Wam mailowo, abyście mogli porozumieć się w sprawie ewentualnego wspólnego dojazdu. Może ktoś nie będzie miał jak dotrzeć, a ktoś inny zaoferuje wolne miejsce w aucie? Dla dzieciaków będzie to dodatkowa przygoda, dla Was – okazja do zacieśniania sąsiedzkich/koleżeńskich więzi.
plakat-11.04nastrone1.jpg

2. Nasza druga propozycja to rzecz w Nekielce bezprecedensowa. Zaprosiliśmy do współpracy panią Olę Ksokowską-Robak, psychologa dziecięcego, która od lat pracuje z dziećmi i ich rodzinami w Pracowni Psychoterapii i Rozwoju Osobistego HUMANI w Poznaniu oraz jako psycholog szkolny. Ola przeprowadzi w Nekielce konsultacje dla rodziców, którzy chcieliby porozmawiać na temat rozwoju swojego dziecka, jego relacji z rówieśnikami, radzenia sobie z emocjami w domu, przedszkolu, szkole, na podwórku. Psycholog może pomóc w znalezieniu odpowiedzi na pytania – jak rozumieć zachowanie dziecka, czego potrzebuje ono od rodziców, jak je wspierać, jak reagować w trudnych sytuacjach, czy potrzebne jest objęcie dziecka pomocą specjalistyczną. Do udziału w konsultacjach zapraszamy samych rodziców (najlepiej oboje), bez dzieci. Spotkania z panią Ksokowską-Robak odbędą się 18 kwietnia, w świetlicy, każde potrwa ok. 50-60 minut. Grafik spotkań opracujemy i prześlemy rodzicom, którzy się zgłoszą, kiedy będziemy mieć już komplet chętnych.
plakat-18.04nastrone1.jpg
Dzięki środkom z BZ WBK zarówno zajęcia w IMD, jak i konsultacje są bezpłatne.
Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapisywanie się drogą mailową lub telefonicznie. Liczba miejsc jest tym razem niewielka. W zajęciach wyjazdowych w IMD może wziąć udział 13 rodzin, a w konsultacjach – 6. Dlatego jeśli jesteście zdecydowani, lepiej nie zwlekać z zapisem.

Pozdrawiamy,
Dorota Bartz-Janiec
Magdalena Janicka-Sarna
Zbigniew Sarna

Napisane przez: Sołtys

Komentowanie zakończone.

Calendar


« November 2022 »
Mo Tu We Th Fr Sa Su
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30